همه چیز درمورد تزریق چربی به چانه بهترین روش زاویه سازی فک

ناحیه چانه نقش مهمی در زیبایی صورت ما دارد. یکی از محبوب‎ترین عمل‌های زیبایی که بر صورت انجام می‎شود زاویه سازی فک است. استخوان برجسته دو طرف فک که به سمت گوش‎ها کشیده شده و فرم 7 شکل فک امروزه یکی از معیارهای زیبایی محسوب می‎شود. زاویه سازی فک می‎تواند در فرم صورت تاثیر مثبتی داشته باشد و همچنین موجب جوانی پوست ناحیه چانه شود. زاویه سازی فک با استفاده از تزریق چربی یک روش غیرتهاجمی و کم‎خطر است که تاثیر بسیار زیادی هم بر فرم نهایی چهره می‎گذارد. در ادامه این مطلب قصد صحبت درمورد تزریق چربی به چانه و دیگر نکات مربوط به آن را داریم.

تزریق چربی به چانه

تزریق چربی به چانه چگونه انجام می‎شود؟

برای تزریق چربی به چانه از چربی‎های سالم قسمت‎های متفاوت خود بدن مثل ران، شکم و … استفاده می‎شود. این چربی‎های خارج شده به چانه تزریق می‎شوند تا فرم و حجم دلخواه پدید بیاید. روند تزریق چربی به چانه شامل سه مرحله اساسی است. مرحله اول مشاوره‎ها، آزمایش‎ها و معاینات قبل از تزریق است که باید توسط یک پزشک متخصص انجام شود. مرحله بعدی استخراج چربی و انجام پالایش و حذف ناخالصی‎ها است و بعد خود فرایند تزریق است. مرحله آخر هم چند روز بعد از تزریق است که شما باید یک سری مراقبت‎های لازم را انجام بدهید.

مراحل تزریق چربی به چانه

چنانچه تصمیم بر تزریق چربی به چانه خود را دارید در قدم اول باید با یک متخصص صحبت کنید و تحت مشاوره قرار بگیرید. در این مرحله متناسب با نوع پوست و نوع بدن، بیماری‎های قبلی، عملکرد سیستم ایمنی بدن و … بهترین نوع چربی مشخص می‎شود. بعد با توجه به فرم صورت شما طراحی مناسب برای تزریق انجام می‎شود.

در طی روند آماده شدن برای تزریق از مصرف سیگار و الکل به شدت خودداری کنید؛ همچنین اگر قرص‎های رقیق کننده خون مثل آسپرین مصرف می‎کنید چند روز مانده به روز تزریق تحت نظر پزشک مصرف آن‎ها را قطع کنید.

بعد از طی کردن فرآیند مشاوره در اولین قدم از بدن خود فرد چربی‎های سالم ساکشن و خارج می‎شود؛ معمولا برای این کار از چربی‎های ران، شکم و … استفاده می‎شود.

در مرحله بعد باید چربی استخراج شده تصویه شود. این کار با شیوه سانتریفیوژ انجام می‎شود. در این مرحله خونابه‎ها و دیگر ناخالصی‎ها از چربی حذف می‎شود.

پزشکان با استفاده از بی‎حسی موضعی تمام ناحیه هدف را بی‎حس می‎کنند؛ و بعد چربی آماده شده را با استفاده از سرنگ به قسمت‎هایی که از قبل تعیین شده در حجم مشخص تزریق می‎کنند. این مرحله بسیار حساس است چون پزشک باید توانایی توزیع متقارن چربی و تعدیل و تنظیم آن را داشته باشد.

عوارض احتمالی تزریق چربی به چانه

تزریق چربی به چانه نسبت یه سایر روش‎ها مانند تزریق ژل و … عوارض بسیار کم‎تری دارد؛ اما به معنی بدون عوارض بودن هم نیست. عوارض خفیفی بعد از تزریق بروز پیدا می‎کند که خطرناک نیستند و تا چند روز بعد از بین می‎روند. در صورت مهارت بالای پزشک تزریق چربی به چانه یکی از امن‎ترین روش‎های زیبایی و زاویه سازی فک است. عوارض احتمالی و کم‎خطر تزریق چربی عبارت‎اند از:

 • بی‎حسی در ناحیه‎ای که تزریق چربی اتفاق افتاده؛ این بی‎حسی تحت تاثیر بی‎حسی موضعی حین تزریق است و بعد از چند ساعت تا یکی دو روز از بین می‎رود.
 • خارش و مقداری احساس درد به خاطر وارد شدن حجمی چربی به داخل پوست
 • مقداری تورم و التهاب
 • کبودی در محل ورود سرنگ‎ها چون در حین تزریق ممکن است بارها در یک ناحیه سوزن وارد و خارج شود.
 • در موارد نادر اگر زیر نظر یک پزشک کم تجربه باشید ممکن است با عدم تقارن در صورت مواجه شوید.
 • جذب نامناسب چربی و در اصطلاح گوله شدن چربی در یک قسمت هم از عوارضی است که به خاطر عدم مهارت پزشک ممکن است رخ بدهد.

در صورتی که شکل و نتیجه تزریق چربی به چانه مناسب نباشد و مشکلاتی نظیر عدم تقارن رخ دهد خارج کردن چربی کار بسیار سختی است؛ در نتیجه از همان ابتدا از ماهر بودن پزشک اطمینان حاصل کنید.

مزایای تزریق چربی به چانه

به علت مزایای بسیار بالای تزریق چربی این روش بسیار محبوب است. غیر تهاجمی بودن این روش مزیت بزرگ آن است که بدون نیاز به برش، بی‎هوشی، بخیه و … می‎تواند فرم چانه را به طور دلخواه اصلاح کند. دیگر مزیت‎های تزریق چربی به چانه عبارت‎اند از:

 • عدم پس زده شدن چربی توسط بدن. در تزریق چربی به چانه از چربی‎های خود بدن استفاده می‎شود، به همین دلیل سیتم ایمنی بدن با این بافت کاملا آشناست و آن را به عنوان مهاجم پس نمی‎زند.
 • این روش هیچ زخمی را بر روی صورت ایجاد نمی‎کند.
 • در تزریق چربی دست پزشک برای شکل دادن دادن چانه به هر شکلی باز است.
 • تزریق چربی صرفا برای زاویه سازی فک نیست، بلکه در صورت وجود رد زخم و بخیه، فرورفتگی و چال چانه ، چانه دو قلو و دو تکه و دیگر مشکلات موجود در چانه هم کاربرد دارد.
 • این روش به نسبت سایر روش‎ها مثل تزریق ژل و … ماندگاری بالاتری دارد و نیاز به ترمیم در آن کم‎تر است.
 • این روش عوارض بسیار کمی دارد و نیازی نیست که بعد از تزریق دوره نقاهت سنگینی را طی کنید.
 • تزریق چربی باعث جوانسازی پوست ناحیه چانه نیز می‎شود و چین و چروک‎ها را از بین می‎برد.
 • تزریق چربی به چانه محدودیت سنی ندارد و حتی اگر در دوران کودکی و نوجوانی مشکلی برای چانه فرد پیش بیاید می‎تواند با این کار ظاهر صورت خود را بهبود ببخشد.

مراقبت‎های تزریق چربی به چانه

بعد از تزریق چربی تا مدتی باید یک سری مراقبت‎هایی را انجام بدهید تا روند ترمیم و تثبیت چربی چانه به خوبی طی شود. انجام مراقبت‎ها علاوه بر کاهش احتمال هرگونه مشکل باعث می‎شود که بهترین نتیجه ممکن را بگیرید. لیستی از مراقبت‎های لازم بعد از تزریق چربی به چانه در زیر ذکر شده است.

 • تا چند روز بعد از تزریق از دستکاری، ماساژ دادن و وارد کردن فشار به چانه خودداری کنید.
 • نحوه خواب صحیح در بهبود فرم چانه خیلی مهم است. طوری بخوابید که در طول شب هیچ فشاری به چانه وارد نشود. خوابیدن به پهلو باعث می‎‌شود وزن روی یک طرف صورت باشد و تعادل تزریق از بین برود. به پشت بخوابید و در غلت زدن دقت زیادی داشته باشید.
 • مصرف آب برای طی شدن روند ثتبیت و حفط رطوبت لازم بسیار مهم است.
 • رژیم و ورزش سنگین را تا مدتی متوقف کنید چون لاغر شدن منجر به آب شدن چربی‎ها می‎شود.
 • استراحت کافی داشته باشید.
 • تا چند روز بعد از تزریق از مصرف غذاها و خوراکی‎هایی سفت که نیاز به جویدن زیاد دارد اجتناب کنید.
 • حرارت زیاد مثل سشوار به محل تزریق نخورد و تا مدتی به سونا و جکوزی نروید.

ماندگاری تزریق چربی به چانه

در بین روش‎های زاویه سازی فک تزریق چربی از همه روش‎ها ماندگارتر است. چربی‎های تزریق شده متناسب با بدن فرد، نوع چربی تزریق شده و رعایت مراقبت‎های بعد از تزریق ممکن است تا 3 سال نیاز به ترم و تریق مجدد نداشته باشد؛ اما ماندگار‎ی روش‎هایی مثل تزریق ژل نهایت تا 9 ماه است و به طور مداوم نیاز به ترمیم دارد.

هرچه قدر که پزشک هنگام تزریق دقت بیش‎تری به خرج بدهد ماندگاری بیش‎تر می‎شود؛ چون بافت و سلول‎های چربی حین تزریق دچار آسیب و تخریب نمی‎شوند. برای تزریق چربی به چانه از چربی خود بدن استفاده می‎شود؛ اما با این حال باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد. این کیفیت هم مربوط به بافت چربی خود بدن است و هم در فرایند پالایش کیفیت ممکن است تحت تاثیر قرار بگیرد.ماندگاری چربی‎ها به ناحیه تزریق شده هم مرتبط هستند؛ برای مثال قسمت جلویی چانه که به طور مداوم حرکت می‎کند دارای ماندگاری پایین‎تری به نسبت قسمت زاویه فک است.

جدا از عوامل خارجی عواملی داخلی مثل داشتن بیماری‎های نظیر فشار خون و … هم در ماندگاری تاثیرگذار است. با رعایت شرایط مورد نیاز و رژیم غذایی مناسب علی‎رغم داشتن بیماری باز هم می‎توانید ماندگاری تزریق را بالاتر ببرید.

هزینه تزریق چربی به چانه

هزینه تزریق چربی به چانه یک رقم ثابت ندارد و در اثر عوامل گوناگون رقم آن تحت تاثیر قرار می‎گیرد. به طور کلی هزینه تزریق چربی به چانه به نسبت سایر روش‎ها مثل تزریق ژل یا فیلر بیش‎تر است که به خاطر طبیعی بودن، ماندگاری بیش‎تر و مزایای بیش‎تر تزریق چربی است. دیگر عواملی که در هزینه نهایی تزریق تاثیرگذار است عبارت‎اند از:

 • میزان چربی مورد نیاز: هر چه قدر مقدار چربی که استخراج یا تزریق می‎شود بیش‎تر باشد رقم نهایی هم بالاتر می‎رود.
 • امکانات و تجهیزات: استفاده از ابزارهای به روز دنیا و استفاده از تجهیزات مدرن به نسبت تاثیرگذاری بیش‎تر قمیت بیش‎تری هم دارد.
 • میزان شهرت پزشک در هزینه تاثیرگذار است؛ معمولا دستمزد پرشکان به نسبت مهارت، شهرت و نتایج مثبت کارهایشان بیش‎تر می‎شود.
 • دیگر عامل تاثیرگذار بر هزینه نهایی تزریق ژل به چانه معتبر بودن کلینیک است.
 • موقعیت جغرافیایی کلینیک: در شهرهای بزرگ به علت گران بودن اجاره ساختمان و سایر علت‎های ثانویه هزینه تزریق کمی بیش‎تر است.

در تعیین هزینه نهایی تزریق چربی به موارد گفته شده باید هزینه داروها، آزمایش‎ها، مواد غذایی خاصی که بعد از عمل مصرف کنید و … را هم اضافه کنید. هزینه تزریق چربی به نسبت سایر روش‎ها گران است؛ اما به نسبت تاثیر بیش‎تر و نیاز کم‎تر به ترمیم ارزش هزینه کردن را دارد.

نتیجه گیری

امروزه داشتن زاویه فک و شکل چانه 7 شکل یکی از معیارهای زیبایی محسوب می‎شود و افراد زیادی خواستار اصلاح فرم چانه خود هستند. علاوه بر زاویه سازی برخی افراد دارای چانه دوقلو، چال چانه و … هستند که تاثیر منفی بر زیبایی صورت دارد؛ به همین دلیل تقاضا برای اصلاح این قبیل مشکلات زیاد است. یکی از محبوب‎ترین و بهترین راه‎های اصلاح فرم چانه و فک تزریق چربی به چانه است. تزریق چربی به چانه یک روش غیرتهاجمی و کم عارضه است که با استفاده از چربی بدن خود فرد در ران‎، شکم و پهلوها انجام می‎شود. چربی‎های سالم از بدن خود فرد اسخراج و بعد خالص سازی به قسمت مدنظر تزریق می‎شود.

در تزریق چربی به چانه مهارت پزشک بسیار مهم است چون در غیر این صورت ممکن است با مشکلاتی نظیر عدم تقارن صورت رو به رو شوید. قبل از اقدام برای تزریق حتما در یک کلینیک معتبر و تحت نظر یک پزشک ماهر قرار بگیرید. کلینیک زیبایی فخرائی دارای بخش تخصصی تزریق چربی است که پزشکان ماهر و پرسنل با تجربه‎ای در آن مشغول خدمت رسانی هستند. تیم مشاوره، امکانات به روز دنیا و استفاده از مواد اولیه با کیفیت کلینیک فخرائی را به یک گزینه ایده آل برای انجام تزریق چربی به چانه تبدیل کرده است.‍

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *