انواع بواسیر با عکس + روش درمان

انواع بواسیر با عکس آنها

بیماری بواسیر یا هموروئید یکی از بیماری‌های بسیار شایع نشیمنگاهی به شمار می‌رود که در اثر آن رگ‌های ناحیه مقعد یا بخش تحتانی روده بزرگ دچار تورم و آسیب می‌شوند. تورم و آسیب این عروق می‌تواند مشکلاتی همچون خونریزی رکتوم و درد و خارش را به همراه داشته باشد و باعث مشکلاتی در زندگی فرد شود.

بیماری بواسیر به انواع مختلفی تقسیم می‌شود که موارد زیر هستند:

بواسیر خارجی

بواسیر خارجی یکی از انواع هموروئید است که به شکل برآمدگی‌های کوچک در زیر پوست اطراف مقعد دیده می‌شود. درد، خارش و سوزش از جمله علائم این عارضه هستند. یکی از انواع بواسیر خارجی هموروئید ترمبوزه است که باعث ایجاد لخته خون دردناکی در ناحیه خروجی مقعد می‌شود.

درمان بواسیر خارجی در صورتی که اختلالی در زندگی فرد ایجاد نکند روش‌های درمان خانگی و یا دارویی است؛ اما در وضعیتی که لخته خون ایجاد شود باید حتماً از طریق روش‌های درمانی جدی‌تری همچون جراحی یا لیزردرمانی بواسیر مداوا شود.

بواسیر داخلی

این بواسیر در داخل کانال مقعد و در انتهای راست‌روده به وجود می‌آید و به طور معمول در مراحل اولیه ناراحتی خاصی ایجاد نمی‌کند و رفته‌رفته و با شدت یافتن بیماری ممکن است باعث خونریزی در هنگام اجابت مزاج یا خروج زائده هموروئید از مقعد شود.

بواسیر داخلی ۴ درجه دارد:

درجه 1 بواسیر داخلی

در درجه یک بواسیر داخلی، رگ‌های ناحیه انتهای راست‌روده دچار تورم و التهاب می‌شوند؛ اما از مقعد بیرون نمی‌آیند و تنها علامت این بواسیر خونریزی در هنگام عمل دفع است.

درجه 2 بواسیر داخلی

در بواسیر درجه ۲ زائده بواسیر به وجود آمده و این زائده در هنگام اجابت مزاج از مقعد خارج می‌شود؛ اما با پایان اجابت مزاج به داخل مقعد باز می‌گردد.

درجه ۳ بواسیر داخلی

در این درجه، توده هموروئید در هنگام اجابت مزاج از ناحیه مقعد خارج می‌شود؛ اما با دست می‌توان آن را به داخل مقعد هدایت کرد.

درجه ۴ بواسیر داخلی

در این مرحله زائده هموروئید بزرگ شده و از مقعد خارج می‌شود؛ اما دیگر نمی‌توان با دست آن را به داخل مقعد هدایت کرد و باید حتماً اقداماتی همچون جراحی یا لیزر بواسیر برای درمان آن صورت گیرد.

بهترین روش‌های درمان هموروئید چیست؟

بهترین روش‌های درمان هموروئید با توجه به انواع بواسیر می‌تواند متفاوت باشد. بهترین روش‌های درمان هموروئید باید پس از معاینه بیمار توسط پزشک تجویز شوند و در هر فرد می‌توانند با توجه به شدت بیماری متفاوت باشند.

در بسیاری موارد که بیماری بواسیر در مراحل ابتدایی خود است بیشتر پزشکان بهترین روش‌های درمان هموروئید را روش‌های خانگی یا درمان‌های دارویی می‌دانند. این روش‌ها می‌توانند در مداوای بسیاری از بیماران مؤثر باشند؛ اما در صورتی که بیماری بواسیر با این روش‌ها مداوا نشود پزشک به سراغ روش‌های جدی‌تری همچون جراحی یا لیزر بواسیر می‌رود.

در برخی موارد که بیماری بواسیر شدت یافته پزشکان با معاینه وضعیت هموروئید از همان ابتدا روش جراحی یا لیزر بواسیر را پیشنهاد می‌دهند زیرا می‌دانند که هموروئید با توجه به وضعیتش با روش‌های ساده‌تر درمان نمی‌شود. در واقع بهترین روش‌های درمان هموروئید برای هموروئید در مراحل پیشرفته روشی جز جراحی یا لیزر بواسیر نیست.

از جمله بهترین روش‌های درمان هموروئید که امروزه در مراکز درمانی مختلفی انجام می‌شود روش لیزردرمانی است که می‌تواند این بیماری را در زمانی کوتاه مداوا کند. این روش درمانی در مرکز تخصصی درمان فوری انجام می‌شود و کمک می‌کند بیماران برای همیشه با این بیماری خداحافظی کنند.

روش های درمان بواسیر

لیزر بواسیر چیست و چگونه انجام می‌شود؟

لیزر بواسیر یکی از روش‌های بسیار محبوب درمان این بیماری است که امروزه جایگزین  مناسبی برای روش جراحی شده است. لیزر بواسیر می‌تواند بیماری هموروئید را در زمانی کمتر از ۳۰ دقیقه درمان کند. این روش درمانی نیازی به بیهوشی و بستری شبانه ندارد و همین مسئله باعث می‌شود افراد بتوانند بدون نیاز به هزینه بیشتر جهت بستری و یا اختصاص دادن زمان بیشتر برای جراحی با این بیماری خداحافظی کنند.

لیزر بواسیر همچنین یک روش بدون درد و خونریزی به شمار می‌رود؛ زیرا در هنگام جراحی بافت را ترمیم می‌کند. همین مسئله باعث می‌شود دوره نقاهت لیزر بسیار ناچیز باشد و بیمار نیازی به استراحت و دوری از فعالیت‌های روزمره پس از انجام لیزر بواسیر نداشته باشد.

لیزر بواسیر در مراکز درمانی مختلفی همچون مرکز تخصصی درمان فوری انجام می‌شود. در این مرکز تخصصی، فوق‌تخصصان کولورکتال با دستگاه‌های لیزر مجهز و به‌روز به درمان بواسیر با لیزر می‌پردازند و این بیماری را با موفقیت بالا و تضمین عدم بازگشت درمان می‌کنند.

بهترین متخصص هموروئید در تهران

بهترین جراح بواسیر در تهران چه ویژگی‌هایی دارد؟

یافتن بهترین جراح بواسیر در تهران دغدغه بزرگی برای بسیاری از افراد است. از آنجایی که بیماران مبتلا به هموروئید می‌خواهند بیماری‌شان بدون امکان بازگشت درمان شود و همچنین عوارضی را پس از جراحی تجربه نکنند مراجعه به بهترین جراح بواسیر در تهران اهمیت دارد.

بهترین جراح بواسیر در تهران به پزشکانی گفته می‌شود که فوق‌تخصص کولورکتال هستند. این پزشکان تخصص خود را در زمینه بیماری‌های ناحیه مقعد و روده بزرگ کسب کرده‌اند و همین مسئله باعث می‌شود در هنگام درمان این بیماری، با چالش‌های پیشرو به خوبی آشنا باشند و بتوانند بدون هیچ مشکلی به جراحی یا لیزر بواسیر بپردازند.

بهترین جراح بواسیر در تهران همچنین به دستگاه‌های لیزر و یا امکانات جراحی مناسبی دسترسی دارد تا بتواند بیماری بواسیر را به بهترین شکل مداوا کند. نوع دستگاه‌های لیزر برای درمان بواسیر بسیار اهمیت دارند؛ زیرا مناسب نبودن این دستگاه‌ها می‌تواند باعث مشکلاتی همچون ایجاد گوشت اضافه در ناحیه مقعد، تنگی مقعد و بی‌اختیاری گاز معده و کنترل روده شود.

از طرف دیگر بهترین جراح بواسیر در تهران به امکانات بهداشتی دسترسی دارد تا از انتقال عفونت‌ها به بیمار جلوگیری کند. استفاده از دستگاه بلع ویروس در داخل اتاق جراحی از دیگر نکاتی است که بهترین جراح بواسیر در نظر می‌گیرد تا به این ترتیب از انتقال ویروس‌هایی همچون کرونا، ایدز و هپاتیت از بیمار قبلی به بیمار جدید جلوگیری شود.

یکی از مراکزی که بهترین جراح بواسیر در تهران را در اختیار دارد مرکز تخصصی درمان فوری است. در این مرکز فوق‌تخصصان کولورکتال بیماری بواسیر را با دستگاه‌های مجهز به شکلی درمان می‌کنند که این بیماری بدون بازگشت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *