آیا بیمه هزینه ارتودنسی و ایمپلنت دندان را تحت پوشش قرار می‌دهد؟

بیمه‌های تکمیلی یک سقف تعهدات مشخص را برای خدمات دندانپزشکی ارائه می‌دهند. تمام بیمه‌های تکمیلی خدمات درمانی دندان را تا سقف تعهدات بیمه‌نامه و با کسر فرانشیز تحت پوشش قرار می‌دهند. اما رویکرد شرکت‌های بیمه در مورد خدماتی مانند ارتودنسی، ایمپلنت و کامپوزیت متفاوت است. این خدمات دندان‌پزشکی در دسته اقدامات زیبایی قرار می‌گیرند و بیشتر شرکت‌های بیمه برای این موارد پوششی را ارائه نمی‌دهند. در ادامه این مقاله می‌خواهیم در مورد پوشش بیمه تکمیلی برای ارتودنسی و ایمپلنت دندان با شما صحبت کنیم.

آیا بیمه‌های پایه هزینه ارتودنسی و ایمپلنت دندان را پرداخت می‌کنند؟

لازم است بدانید که هزینه ارتودنسی و ایمپلنت دندان به وسیله بیمه‌های پایه و دولتی پرداخت نمی‌شود. بیمه‌های پایه در مورد جبران هزینه‌های خدماتی مانند لمینت، کامپوزیت و ایمپلنت مسئولیتی را به عهده ندارند و فقط برخی خدمات درمانی پایه مانند جرم گیری، بروساژ فک، کشیدن دندان‌ها، کشیدن دندان عقل، پرکردن سطحی دندان و برخی خدمات دیگر را ارائه می‌دهند.

بیمه تامین اجتماعی این خدمات درمانی را در مراکز طرف قرارداد با خودش تحت پوشش قرار می‌دهد. بیمه نیروهای مسلح نیز در خصوص خدماتی مانند ایمپلنت و ارتودنسی پوشش را ارائه نمی‌کند.

آیا بیمه تکمیلی هزینه ارتودنسی و ایمپلنت را تحت پوشش قرار می‌دهد؟

بعضی از شرکت بیمه‌ها هزینه ایمپلنت و ارتودنسی دندان با بیمه تکمیلی و در شرایط خاصی تحت پوشش است. برای تحت پوشش قرار گرفتن هزینه این خدمات بیمه‌گزار باید بیمه تکمیلی گروهی داشته باشد. به عبارت دیگر فقط در برخی بیمه‌های تکمیلی گروهی پوشش دندانپزشکی برای ارتودنسی و ایمپلنت ارائه می‌شود.

پوشش ایمپلنت و ارتودنسی در بیمه‌های تکمیلی

در جدول زیر وضعیت شرکت‌های بیمه در مورد پوشش ایمپلنت و ارتودنسی را مشاهده می‌کنید:

شرکت بیمهپوشش ارتودنسیپوشش ایمپلنت
بیمه داناندارددارد
بیمه دیداردندارد
بیمه ایرانندارددارد
بیمه آسیاندارددارد
بیمه کوثرندارددارد
بیمه البرزدارددارد

نحوه پرداخت هزینه ارتودنسی با بیمه تکمیلی

پرداخت هزینه خدمات ارتودنسی و ایمپلنت در صورتی که تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار گیرد به یکی از دو روش زیر خواهد بود:

  • با ارائه معرفی‌نامه به کلینیک‌ها و مراکز طرف قرارداد با بیمه تکمیلی، از پرداخت هزینه‌های دندان‌پزشکی تا سقف تعهدات بیمه‌نامه معاف می‌شوید.
  • در صورت مراجعه به مراکزی که با بیمه شما طرف قرارداد نیستند باید مدارک مربوط به خدمات دریافتی را به همراه رسید پرداختی به شرکت بیمه ارائه دهید.

خدمات زیبایی و پوشش بیمه تکمیلی

خدمات دندان‌پزشکی مانند ارتودنسی و ایمپلنت تحت شرایط خاصی تحت پوشش برخی بیمه‌های تکمیلی قرار می‌گیرند. البته فراموش نکنید که در بیمه‌های انفرادی این خدمات تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد. در این مقاله در مورد پوشش‌های دندان‌پزشکی در بیمه تکمیلی با شما صحبت کردیم و شرکت‌های بیمه ارائه دهنده پوشش ایمپلنت و ارتودنسی را نیز به شما معرفی نمودیم. در ادامه فهرستی از دندان پزشکی های طرف قرارداد با شرکت های بیمه در تـهران ارائه می شود.

اگر نیاز به لیست دندان پزشکی های شهرهای دیگر دارید، کافی است در سایت فکر آزاد نام شهر مورد نظر را جست و جو کنید.

 

 

تبلیغات در سایت فکر آزاد؟

اگر مرکز درمانی در هر نقطه از کشور دارید که قصد تبلیغات آن را دارید، می‌توانید در صفحات مرتبط سایت ما آن را به طور کامل معرفی کنید. برای درخواست ثبت سفارش می‌توانید به صفحه زیر مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط